Всеки от вас е запознат с концепцията за чоплене на слънчогледови семки. Болезнената краста, караща човек да продължава, докато не му останат пръсти, зъби, или просто докато не свърши пакетчето. В тази статия ще ви покажа нещо изключително близко до това вманиачаване, а именно – игричките за Android. Всички сме минали по този път, всички знаем колко е лошо, дотолкова да се пристрастиш към нещо на телефона си, че буквално във всеки удобен момент да търсиш как да прекараш две минути повече с птици, цветни блокчета, змията от старите нокии, ако щете – безумието е пълно.
Мания, датираща още от точно гореспоменатата змия на монохромните телефони, т.нар “гейминг” (съжалявам, скъпи читатели, отделили време за статията ми, НЯМАМ как да го нарека; ако си харесате глагол от рода на „цъклящина“, „циклежарщина“ или нещо с производен корен – чувствайте се свободни да го използвате, аз ще си го наричам „гейминг“) е бил и продължава да бъде част от мобилните ни устройства, независимо от изчислителния им капацитет през годините.
Още в началото уточнявам, че няма да се спираме на заглавия, целящи да изстискат вода от хардуера на модерните телефони, като разните Need For Speed, D-Day, Conduit HD, Dungeon Hunter 4, и тн; Ще говорим за двуизмерни (евентуално триизмерни) нещица с простичка концепция, които с размера си от няколко мегабайта създават горепосоченото чувство. Може да сте запознати с някои от по-хитовите, може сега да разбирате за някоя от тях (едновременно съжалявам и… сте добре дошли), но нека най-накрая се спрем на най-пристрастяващите безплатни игрички за мобилен телефон, които съм подбрал за вас.