

Мобилните устройства са полезни, никой не отрича това. Те могат да бъдат не само вредни, но и изключително опасни. Преди няколко дни две китайски медии публикуваха информация за един доста странен инцидент. 23-годишната китайка Ma Ai Lun е умряла при отговаряне на обаждане на нейния iPhone 5 докато е бил включен в тока и се е зареждал, пише Ueybo, китайският еквивалент на Twitter. Детайлите около случая са оскъдни.
Тази история става още по-тъжна, когато добавим и факта, че тя е трябвало да се омъжи на 8 август. Извършената аутопсия потвърди причината за смъртта, а именно – токов удар. Това е и версията за инцидента, разпространена от китайската полиция.
Сестрата на жертвата предупреждава другите потребители на iPhone 5 да не използват устройството докато се зарежда. Инцидентът се е случил на 11 юли.
Apple е изпратила съобщение до агенцията Xinhua News, в което казва, че „дълбоко съжалява за инцидента“ и, че ще разследва случая около мистериозната смърт на китайката.
Източник: XinhuaNews


















































