
Каквото и да е мнението ни за риалити звездите, няма как да поставяме популярността им под съмнение, а в САЩ това важи двойно повече. Най-яркият пример, естествено, е Ким Кардашиян – достатъчно е да отворите само един американски светски сайт и ще се убедите, че всичко, което тя прави, се следи под лупа и се отразява напоително. Което пък означава едно: явно читателите проявяват интерес, иначе журналистите и папараците отдавна щяха да са се отказали от нея, прехвърляйки се на по-доходоносен обект.
В този смисъл изказване на Ким Кардашиян на конференцията Code/Mobile 2014 може да се превърне в изненадваща спасителна сламка за BlackBerry. В интервю Ким, поканена на конференцията, за да говори за супер успешната си игра Kim Kardashian: Hollywood, заявява: „Обичам BlackBerry. Всеки път, когато го кажа, хората са ужасени, че имам BlackBerry, но аз не разбирам тази реакция. BlackBerry притежава сърцето и душата ми и никога няма да се откажа от него. Имам и един iPhone, който използвам за снимки, но когато получите имейл и трябва да му отговорите бързо, BlackBerry е незаменим“.
ВИЖ ОЩЕ: BlackBerry не е виновна за всичките си проблеми
Всъщност се оказва, че Кардашиян има не един, а цели три смартфона на канадската компания. И ако очаквате да са последният писък на модата, грешите – става дума за стария модел BlackBerry Bold, като голямата бройка е застраховка в случай, че един от тях се счупи. Тук трябва да уточним, че Ким Кардашиян не е рекламно лице на BlackBerry (или поне не знаем да е такова – ако беше, това със сигурност щеше да бъде обявено шумно, както става с всичко, в което риалити звездата участва). Като знаем какво влияние имат популярните личности върху почитателите си, дали пък канадците току-що не откриха неочакван спасител не в лицето на Lenovo (последните слухове твърдят, че китайската компания иска да ги купи), а на светската лъвица Ким?