nintendo-dena-001

Nintendo най-накрая се реши на стъпка, която беше дългоочаквана за всички нейни фенове. Днес компанията обяви, че ще си партнира с DeNA за създаването на игри за смартфони, които ще бъдат с познатите герои на Nintendo. Двете компании „възнамеряват да работят съвместно по нови приложения с Nintendo IP, които ще разработят специално за смарт устройства“, се казва в изявлението на Nintendo.

Виж още: Project Spartan ще бъде краят на Internet Explorer

„За да се гарантира качеството на игрите, което потребителите очакват от съюза между Nintendo и DeNA, само нови оригинални игри, оптимизирани за смарт устройства, ще бъдат създадени, вместо да се прeхвърлят игри, разработени  специално за конзолата Wii U или Nintendo 3DS“, пък се казва в официалното изявление на японската компания DeNA.

Nintendo няма да остави на заден план досегашната си работа, като това беше подчертано от президента Сатору Ивата, който днес на пресконференция в Токио каза, че компанията работи по нова конзола с кодовото име NX, с „изцяло нова концепция“. Не бяха разкрити допълнителни детайли, но Ивата каза, че Nintendo се надява да обяви повече подробности следващата година.

Nintendo и DeNA също така ще разработят крос-платформена услуга, работеща на смартфони, таблети, компютри и устройствата на Nintendo. Очаква се тя да бъде пусната тази есен. В допълнение, Nintendo ще вземе 10% дял от DeNA, а последната пък ще купи 1.24% от Nintendo.