акулите Google

Какво е общото между Google и акулите (като изключим факта, че Google си е истинска бизнес акула, но в случая имаме предвид буквално хищните риби)? Ами вече споделят една и съща територия – или по-скоро технологичният гигант нахлува в територията на акулите чрез оптичните си кабели, разположени в Тихия океан.

Наскоро стана ясно, че кабелите ще бъдат обвити в кевлар, като една от причините са именно опасните морски създания – според свидетели в своя реч продуктовият мениджър на Google Дан Белчър е споделил, че акулите биват привличани от магнитните полета около кабелите, които ги карат да си мислят, че на тези места има изпаднали в беда и борещи се за оцеляване риби. С други думи: вкусно похапване.

Теорията, че магнитните полета около кабелите са причина за атаки на акулите не е нова, но така и не е потвърдена от официални проучвания. Хищниците обаче определено проявяват апетит към необичайни предмети във водата, а острите им зъби биха могли да причинят повреди при недостатъчна здравина на обвивката на кабелите. Ето едно любопитно видео, което показва, че акулите далеч не захапват само рибки:

 

Сподели
Предишна страницаBattery Tips част 2: Android OS
Следваща страницаКак си купувахме музика през последните 20 години
От години работи в сферата на медиите, рекламата и маркетинга. Интересува се от всичко ново, любопитно и креативно, както и от начина, по който динамичните промени и развитието на технологиите в съвременния свят се отразяват на хората.