Властите в Крим, назначени от Русия, инсталираха улични телефони, предназначени за спешни обаждания до полицията и спешните служби. Тези телефони са алтернатива на мобилните устройства, които често стават недостъпни по време на честите украински атаки, съобщава Ройтерс.

Украйна продължава да атакува важни инфраструктури, военни бази и електрически станции в Крим, анексиран от Русия през 2014 г., въпреки че повечето държави не признават този акт.

В контекста на постоянни атаки с руски ракети и дронове, Украйна заявява, че се стреми да изолира Крим и да подкопае военните усилия на Москва.

Според местните власти, 17 души са пострадали при нападение с дронове срещу жилищна сграда в Ялта.

И Русия, и Украйна отричат умишлено да целят цивилни обекти.

В Евпатория, разположена на западния бряг на Крим, местните власти обявиха, че са поставили телефони за спешни обаждания из целия град.

„Ако работят и при спиране на тока – и се надявам да не се наложи на никого – това е добра допълнителна възможност за защита в настоящата ситуация“, сподели местната жителка Мария Ушакова.

Крим, известен като популярна туристическа дестинация, е засегнат от проблеми със спирания на тока и недостиг на гориво, причинени от украинските удари с дронове, насочени към транспортните маршрути и рафинериите в Русия. Това доведе до отмяна на детските лагери и съкращаване на работното време на кафенетата и градския транспорт.

Отговори

Please enter your comment!
Please enter your name here