Start

Microsoft демонстрира новото Start меню по-рано тази година, но благодарение на последните течове от вчера, в които видяхме „Windows 9“, сега може да се каже, че знаем една голяма част от плановете на компанията за връщането обратно на тази популярна функция. Днес имаме за вас видео от немския сайт WinFuture. То е дълго две минути и показва как работи Start менюто в следващата версия на Windows.

Новото Start меню се състои от две части: едната за списъка на традиционните приложения в познатата лявата част на прозореца, както и нов раздел в дясната част, който се състои предимно от модерни приложения с живи плочки. В същото време, дясната част може да се прибира, за да направи път да се ровите във File Explorer-а.

След като все повече и повече приложения са боднати в Start менюто, то се разширява автоматично и има опции да преоразмерите живите плочки по начин, който е идентичен с нормалния начален екран в Windows 8. Въпреки че това ново Start меню не е предназначено за потребителите на таблети, изглежда има опция да се използва менюто Start, вместо екрана Start, което ще е супер за тези от вас, които работят с мишката и клавиатурата.