
Microsoft пусна Windows 10 на 29 юли, а вчера компанията обяви в блог пост, че новата версия на операционната система вече е инсталирана на 14 милиона устройства.
Директорът на отдела по маркетинг написа, че предстоят много ъпгрейди преди всички с резервация да получат копие на Windows 10. Teзи, които са го направили по-рано ще бъдат с предимство.
Windows 10 е първият голям ъпдейт с редица дългоочаквани подобрения, който ще бъде безплатен за повечето потребители, така че не е изненадващо, че толкова голяма част от тях вече са инсталирали софтуера.
През април Тери Майерсън заяви, че Microsoft иска да види Windows 10 на 1 млрд. устройства в рамките на следващите две или три години след пускането й. Компанията вярва, че ще постигне тази си цел с безплатните ъпдейти, нови машини и планове за бизнес потребители. За сравнение, трябваха близо 15 месеца за продажбата на 200 милиона лиценза за Windows 8, но очакванията за Windows 10 са много по-г0леми.