
По време на ежегодната конференция MWC Шанхай (да не се бърка с MWC Барселона през февруари), Samsung представиха най-новите си камера сензори от марката ISOCELL. Представени бяха общо четири модела — ISOCELL Bright, ISOCELL Fast, ISOCELL Slim и най-интересния, ISOCELL Dual.
Не се споменава дали и кога двойният сензор ще дебютира в някой смартфон, но е напълно възможно „късметлията“ да е бъдещият фаблет Galaxy Note 8. Напомняме, че очакваме това устройство да бъде представено в края на август.
Двойната камера се състои от RGB сензор и монохромен такъв, точно както и при Huawei P10. И двата са с резолюции 13 мегапиксела, имат бленди f/2.0 и големина на пикселите 1,12 микрона.
Сега остава да се надяваме тази интересна джаджа да бъде имплементирана в Galaxy Note 8. До дебюта има още близо два месеца, така че има време.